Nika Hrazdil

vianočné blázneNIE!

e-kniha o Vianociach, strese, očakávaniach a ako inak… o vzťahoch v tom všetkom

Rozhodla som sa napísať túto mini e-knihu pre všetkých, ktorí milujú Vianoce a chcú naozaj zažiť Pokoj a Lásku. Nielen o tom počúvať z každej strany a nakoniec mať smútok v duši po všetkých tých stresoch, naháňačkách, neohľaduplnosti všetkých ľudí, plnosti nákupných centier, termínov v práci, očakávaniach od seba samých aj od ostatných.

Ale aj pre tých, ktorí nenávidia vianočný čas, lebo majú plné zuby tohto stresu a už nič dobré od toho celého cirkusu neočakávajú. Možno si po prečítaní mojich myšlienok a úvah poviete, že sa to predsa dá aj inak, ako ste boli zvyknutí doteraz.

A zároveň som sa nevyhla svojej obľúbenej téme vzťahov, lebo o tom to celé je. Celá táto kniha je opäť popretkávaná pohľadom na vzťahy, ktoré sú základom našich životov. Pozývam vás nahliadnuť do toho, ako to máme doma my, aké chyby som pri tom všetkom urobila a aké vychytávky skúšam testovať tento rok po prvýkrát.

50 strán textu
formát pdf alebo epub

cena: 9€

Kniha je rozdelená do praktických kapitol:

Úvod: Moje prečo?
1. kapitola: Zmysel Vianoc
2. kapitola: Darčeky
3. kapitola: Vianočná výzdoba
4. kapitola: Upratovanie
5. kapitola: Varenie a pečenie
6. kapitola: Už sa to blíži
7. kapitola: Deň D

Bonus č.1: Ježiško a darčeky (ako a prečo povedať deťom pravdu?)
Bonus č.2: Čo si kto o mne pomyslí? (keď neurobím alebo urobím niečo inak?
Darček: originálna ilustrácia rodiniek z obálky vo formáte A4 pdf od @kaiah.illustrates

ilustracia-kaja

Úryvok z knihy.

Keď som bola malá, Vianoce u nás doma mali pravidlá. Dodnes si z Vianoc pamätám, že sme nesmeli celý deň jesť. Vlastne si pamätám upratovanie, varenie, upratovanie, stres, krik, hádka, upratovanie a s nervami v kýbli sadanie k prestretému večernému stolu. A áno, aj darčeky boli. Asi vďaka tej vidine nových darčekov som prežila to pred tým. Jasné, toto si nepamätám ako malé dieťa, ale ako školáčka. A čím som bola staršia, tým viac mi to vadilo a nechápala som, prečo sa to deje práve takto. Nedávalo mi to zmysel. Vraj to malo byť o láske. A dospeláci to asi mysleli dobre, ale minulo sa to účinku, lebo láska bola teda to posledné (ak vôbec), čo som v tie dni cítila…