Nika Hrazdil

Ako dať deťom to, čo naozaj potrebujú

Kniha o emocionálnych potrebách (nielen) našich detí.

Kniha o tom, čo sú to emocionálne potreby a ako ich naplnenie, či nenaplnenie ovplyvňuje naše životy. Čerpala som z vlastných mnohoročných skúseností s mojimi 8 deťmi a tiež zo skúseností mojich známych, s ktorými sme často riešili otázku, ako budovať s deťmi vzťahy tak, aby nielen vedeli, ale aj cítili, že sú milované.

Zároveň je kniha mojou spoveďou o tom, ako sa mi pri mojich deťoch darilo, ale aj nedarilo. Nájdete v nej praktické príklady zo života, ktoré sa reálne stali. Ukáže vám, ako porozumieť emocionálnym potrebám nielen vašich detí, ale aj tým vašim. A tiež môže slúžiť ako návod na napĺňanie emocionálnych potrieb v každodennom živote.

Pomôže vám vychovať z vašich detí šťastných, vyrovnaných, sebavedomých dospelých ľudí, ktorí budú vedieť, kde je ich miesto na zemi a budú vedieť lásku, ktorú od vás prakticky dostali, dávať ďalej vo svojich životoch.

Začnite už dnes vedome napĺňať potreby svojich detí pomocou skúseností, ktoré som zbierala počas 20 rokov mojej materskej praxe a tiež počas niekoľkoročných skúseností s mentorovaním mladých dospievajúcich ľudí.

cena: 16€

V čom vám môže kniha pomôcť?

Milujete svoje dieťa a robíte prvé aj posledné, aby malo všetko, čo potrebuje? A aj napriek tomu máte pocit, že to nestačí. Zdá sa, akoby vaše dieťa vôbec nevnímalo, že pre neho robíte všetko, čo môžete.

Keď je malé, je často uplakané, jeho emócie sú niekedy premrštené, neviete ho upokojiť, vlastne už s ním nevládzete.

A ak je staršie, prípadne v puberte, máte pocit, že sa mu ničím neviete zavďačiť, že všetko je pre neho otravné, a vôbec vás nepotrebuje a nechce s vami tráviť čas.

A možno ani jeden z týchto opisov nesedí na vzťah, ktorý máte so svojim dieťaťom. Možno je vaše dieťa doma v pohode, ale keď je v kolektíve, správa sa úplne inak, je podráždené, neisté, frustrované.

Vo všetkých prípadoch vám môže pomôcť pochopenie emocionálnych potrieb vášho dieťaťa a ich vedomé napĺňanie. Ak človek v emocionálnej oblasti nestráda, ale práve naopak, je bohato napĺňaná, je spokojnejší, vyrovnanejší sám so sebou a jeho osobnosť sa môže zdravo rozvíjať.

Krátka ukážka z knihy

Chcete si prečítať pár riadkov z mojej knihy? Aj ja sama si rada prelistujem knihu v kníkhkupectve, aby som vedela, či ma bude zaujímať. Aj preto je tu pre vás malá ukážka. Celá kniha má 136 strán textu, vybrala som ukážky z rôznych kapitol, ktoré na seba priamo nenadväzujú, ale verím, že vám pomôžu rozhodnúť sa pri nákupe 🙂

Čo si myslia o knihe iní?

"Mala som to šťastie “držať v rukách” túto knihu. Často si ani neuvedomíme, čo má byť úplne jasné a berieme veci ako samozrejmé. Ja som si v ňom našla kopec AHA momentov, ktoré mi dali dole povestné klapky a vychytali detaily v mojej výchove. Nemám (našťastie) žiadny výrazný problém vo výchove mojej aktuálne 3-ročnej dcérky, skôr naopak… ide nám to, myslím, parádne a veľa vecí Nika píše ako o nás. No i tak, som si v ňom našla pár mostíkov, od ktorých sa viem odraziť a myslím, že pri najbližších príležitostiach budem vnímať udalosti trošku inak. Viac do hĺbky. Nika, ďakujem za túto knižku, určite sa k nej budem pravidelne vracať a pripomínať si, čo je skutočne dôležité."
"Za túto knihu som Nike veľmi vďačná, pretože jej rady dokážu podporiť sebadôveru človeka už v detstve a ušetriť mladých ľudí pred nepríjemnými pocitmi menejcennosti. Je prirodzené, že každý človek je iný a podvedome reaguje na rozdielne podnety. Keďže sú v knihe emocionálne potreby konkrétne pomenované a dobre vysvetlené, rodič sa dokáže ľahko zorientovať v tom, čo jeho dieťa vyžaduje. Vďaka Nikiným skúsenostiam s deťmi rôzneho veku a praktickým príkladom z ich života, považujem túto knihu za užitočného spoločníka rodiča počas viacerých rokov výchovávania jeho detí. Ja si budem princípy opísané v knihe, s dôverou pripomínať aj v budúcnosti."
“Kniha prečítaná rekordne rýchlo. áano dorazila a už som ju prečitala. Musím povedať, že kniha je napísaná perfektne 😊. Dodala mi trocha viac sebavedomia a aj som sa zamyslela sama nad sebou, že síce moja krpaňa má len 6 mesiacov, ale očakávam od nej viac vecí, ako dokáže. Napr. papanie, sedenie a takéto maličkosti. S tým papaním máme od narodenia problém, ale ja sa to snažím už nesiliť, však ona sama vie koľko vládze a chce spapať. Ach, niekedy si pripadám ako tá najhoršia mama na svete... 😔 lebo keď nepapá alebo to vypľúva, tak po nej kričím ..... a samozrejme po chvílke sa jej zase ospravedlňujem lebo začne tak srdcervúco plakať, že mi to príde ľúto.... mrzí ma, že sa takto chovám, ale po prečítaní Vašej knihy som sa vážne uvedomila. Idem sa nato vyspať a zajtra začíname nový deň a oveľa lepší deň. Nebudem mať od nikoho veľké očakávania a budem malinkú vo všetkom podporovať. Ďakujem Vám, veľmi ste mi pomohla, ani neviete ako veľmi ❤❤❤❤”
Mária Z.