Nika Hrazdil

video-kurz:
Prečo sa hneváme na hnev?

Nemôžeš sa vraj hnevať a milovať zároveň. Ale naozaj je to tak? Myslím, že aj toto môže mať pôvod vo vetách typu: “Keď sa budeš hnevať, nebudem ťa mať rada.”, “Pekné deti sa nehnevajú.” Hnev a láska sa tu zdanlivo vylučujú.⁣

A ja zase chápem, čo sa tým asi chce povedať, ale skúsme sa zamyslieť nad obsahom tých viet. Jedna vec je cítiť hnev a učiť sa s ním nakladať, reagovať a spracovávať. Druhá vec je cítiť sa odmietnutý pre svoj hnev, ktorý ako dieťa (často podľa vzoru dospelých vo svojom okolí) ešte neviem spracovať alebo ho spracovávam tak, že je deštrukčný pre mňa alebo pre moje okolie.⁣

Poďme sa teda spolu pozrieť na hnev a všetko, čo s ním súvisí. Porozprávam vám o mojich skúsenostiach s hnevom mojich detí, ale aj tým mojim vlastným. Poviem niečo o tom, či sa u nás doma kričí, či sa vieme pohádať, či sa deti hnevajú na seba navzájom. A ešte oveľa viac.

O čom je tento kurz?

  • čo sú to pozitívne a negatívne emócie?
  • čo sa stane, ak potláčame emócie?
  • čo nám bráni byť emocionálne vyrovnaní?
  • čo je to vlastne hnev a načo ho cítime?
  • ako reagujeme na deti, keď chcú prejaviť hnev?
  • ak je potláčanie hnevu nevhodné, ako inak ho mám spracovať?
  • ako vyzerajú „primerané“ prejavy hnevu u detí?
  • ako viem účinne pomôcť dieťaťu spracovať hnev?
  • a nakoniec, ale nie najmenej dôležité – ako zvládať svoj vlastný hnev?

Čo získate absolvovaním tohto video-kurzu?

Tento kurz vám pomôže porozumieť tomu, čo sa vo vás deje, keď sa hneváte. Pochopíte, prečo sa hneváte vy a prečo sa môžu hnevať vaše deti a tiež prídete na to, ako spolu zvládnuť svoj hnev.

V tomto kurze dostanete ucelené informácie na jednom mieste a budete ich mať kedykoľvek k dispozícii.

 

Videokurz vám bude doručený do vašej mailovej schránky a bude vám k dispozícii bez časového obmedzenia.

Budete si ho môcť pozrieť opakovane a kedykoľvek sa Vám to bude hodiť. Budete sa môcť vrátiť k témam, ktoré Vás zaujímajú.

Prístup ku kurzu je časovo neobmedzený,
je však viazaný na Vašu osobu a je neprenosný.
Odporúčam zadať do objednávky svoj gmailový účet, aby ste mali možnosť sa bezproblémovo prihlásiť na YouTube k pozeraniu video kurzu. 

Prosím, aby ste link, ktorý odo mňa dostanete, nezdieľali s priateľmi. Cena kurzu je nastavená tak, aby si ho mohla dovoliť väčšina ľudí a ja som vďačná, že aj týmto spôsobom prejavíte, že si vážite moju prácu a umožníte mi tak pracovať na ďalších prínosných projektoch a tiež zdieľať s vami a ďalšími ľuďmi moje skúsenosti a postrehy z oblasti výchovy a sebarozvoja.
Ďakujem.