Nika Hrazdil

Deň za dňom

z denníka mamy 8 detí

Moja prvá denníková kniha zo života.

Opäť ako papierová kniha.

O čom to celé vlastne je?

Viac ako dva roky som písala deň za dňom svoj virtuálny denník. Bol o mojich radostiach, smútkoch, postrehoch, vzťahoch. O všetkom, čo som považovala za zdieľania-hodné.

Písala som aj denník neverejný. Len môj. O tom, ako som prežívala bolesť a smútok z neschopnosti zachrániť niečo, čomu som verila, že bude do konca života.

Vedela som, že raz chcem tento svoj denník priniesť aj v papierovej verzii, len som si myslela, že to bude niekedy neskôr. Lebo som najprv chcela vydať iné knihy. Ktoré sú poctivo rozpísané, jedna takmer dopísaná. Ale okolnosti zariadili, že som na začiatku leta 2020 začala dávať dokopy deň za dňom svoj život za posledné dva roky.

Bola to pre mňa súčasť psychohygieny po strate môjho Filipa. Akoby som potrebovala prejsť deň za dňom všetkým ešte raz. Pripomenúť si momenty, na ktoré som zabudla. Vidieť ho inak, ako v ten posledný deň jeho života. A tak to začalo…

No okrem toho sa do tejto knihy dostali aj fragmenty z toho môjho neverejného denníka, lebo to všetko spolu súvisí a nedá sa to od seba oddeliť. 

Táto kniha je o mojom pohľade na život v tomto čase. Sama som pri opätovnom čítaní tejto knihy videla to, kam som sa za ten čas posunula. Zároveň som si istá, že o ďalšie dva roky budem zase niekde inde. Lebo je úplne v pohode vyvíjať sa a vnímať okolnosti z nových uhlov pohľadu.

A práve ten nový uhol pohľadu vám prinášam v tejto mojej najnovšej knihe. Možno vám to pomôže vidieť vaše okolnosti a situácie trochu inak ako doteraz.

cena: 18€