Nika Hrazdil

video-kurzy

Vzhľadom na to, že nie je v mojich fyzických možnostiach prísť do každého mesta, kam ma voláte, rozhodla som sa svoje workshopy urobiť aj formou videokurzov. Môžete si ich pozrieť alebo vypočuť vtedy, keď vám to najviac vyhovuje.

Zvládni emócie svojho dieťaťa.

Čo sú to emócie, či sa dajú vôbec zvládať, prečo hovorím o emocionálnych potrebách, ako ich rozoznať a ako ich prakticky napĺňať. A tiež o tom, ako nájsť rovnováhu a nebyť otrokom nenaplniteľných očakávaní. Často aj tých svojich. Lebo veď musíme byť dobré mamy… Alebo dokonalé? Poďte sa na to pozrieť spolu so mnou.

Po kurze budete vedieť určiť emocionálne potreby svojho dieťaťa, ktorých napĺňanie Vám zabezpečí lepší vzťah s dieťaťom a odstráni negatívne prejavy v správaní dieťaťa už v priebehu niekoľkých dní.

V tomto kurze dostanete ucelené informácie na jednom mieste a budete ich mať kedykoľvek k dispozícii.

Prečo sa hneváme na hnev?

Nemôžeš sa vraj hnevať a milovať zároveň. Ale naozaj je to tak? Myslím, že aj toto môže mať pôvod vo vetách typu: “Keď sa budeš hnevať, nebudem ťa mať rada.”, “Pekné deti sa nehnevajú.” Hnev a láska sa tu zdanlivo vylučujú.⁣

A ja zase chápem, čo sa tým asi chce povedať, ale skúsme sa zamyslieť nad obsahom tých viet. Jedna vec je cítiť hnev a učiť sa s ním nakladať, reagovať a spracovávať. Druhá vec je cítiť sa odmietnutý pre svoj hnev, ktorý ako dieťa (často podľa vzoru dospelých vo svojom okolí) ešte neviem spracovať alebo ho spracovávam tak, že je deštrukčný pre mňa alebo pre moje okolie.⁣

Poďme sa teda spolu pozrieť na hnev a všetko, čo s ním súvisí.